Підволочиська загальноосвітня школа I-III ступенів Підволочиської селищної ради Тернопільської області

Історія школи у  Підволочиську бере свій початок з 1902 року. Тут діяла приватна гімназія, де навчалися діти заможних людей.

В 1904-1907 р.р. – гімназія припинила своє існування, а натомість працювала звичайна семирічка / приміщення «Червоної школи»/. Школа працювала і в період світової війни та визвольних змагань, особливо,  в недовгі часи ЗУНР.

В 1921 році відновилося навчання. 1925-1926 р.р. школа семирічка з кількістю 139 учнів і 11 учителів. Директором школи була Амалія Оржинська.   У 1930-1939  р.р. школа-семирічка ділилася на жіночу, що знаходилася на другому поверсі «червоного» корпусу, І поверх –загальна початкова та чоловічу - ІІ поверх ратуші   приміщення теперішньої музичної школи. Директором школи працював Мар’ян Лабуцький. Загальна площа школи становила 2304 м2.. Меценатом освіти став бургомістр Бродавчук Володимир.

З вересня1939 року школу реорганізовано у загальноосвітню семирічку. Навчалося тоді 700 учнів і працювало 35 вчителів. Школа не припиняла роботи і в період німецької окупації.

У 1944 році - повністю відновилося навчання у школі.  Створювалися школи робітничої молоді, так звані вечірні.

У 1945-46 р.р., у так званій  « білій школі» нараховувалось -86 піонерів  62 члени ВЛКСМ , тут працювали музичний, хоровий, драматичний, балетний, спортивний  гуртки.

У 1947-50 р.р.- школа семирічка перейменована у середню школу.

У 1972 році було здійснено добудову школи.

У 1992 році школа стала загальноосвітньою школою І-ІІІ ст.